Třetí a doposud největší umělecká realizace spolku PRAHO! project otevřela debatu k tématu genderové nerovnosti.
Feminismus není jenom abstraktní teorií či kontroverzním tématem online debat. Feminismus je také praktickým nástrojem k hlubšímu pochopení naší vlastní situace i společnosti jako celku. Týká se totiž nás všech a ovlivňuje náš každodenní život – mnohdy bez ohledu na naše přání či postoje.
Instalace We Should Have a Talk má navíc přesah i do digitálního světa. V rámci uměleckého zpracování jsou na stěnách umístěny QR kódy, které odkazují na pestrý odborný obsah a další formy vyjádření, např. teraúeutickou intervenci či série videorozhovorů, které skrze příběhy respondentů přiblíží témata feminismu, se kterými se mohou lidé v každodenním životě setkat.
Vernisáž 13/04/24
Vernisáž byla slavnostně zahájena projevy spoluautorů realizace a starostky Prahy 5, po kterých následovalo první oficiální představení členů projektu. Večer vrcholil koncertem elektronické kapely Viah a VJingem Niny Sibinské.
Na místo dorazilo několik významných hostů, včetně zástupců britské a americké ambasády, nebo kandidátky do evropského parlamentu a zakladatelky organizace Konsent Johanny Nejedlové, která se k projektu také vyjádřila:
„Mám velkou radost z toho, že feminismus se šíří do veřejného prostoru, ve kterém by rozhodně mělo být více umění. Dokáže lidi povznášet, edukovat a dělat je lepšími a tato výstava je toho příkladem.“
Veškeré fotografie z vernisáže si můžeš prohlédnout na tomto odkazu.
Děkujeme všem partnerům i celému týmu!
Zároveň bychom rádi oficiálně poděkovali každému z týmu, kdo se na realizaci podílel. Jmenovitě děkujeme Anněmarii, Veronice, Kateřině, Kláře, Apoleně, Emě, Nině, Kristině, Jakubovi, Anně, Bětě, Haně, Emě, Zuzaně, Jakubovi, Karlovi a Magdaléně. Každého z nás postupně představujeme v rámci našeho měsíčního newsletteru, rozhovory s námi si můžeš přečíst na tomto odkazu.