VERNISÁŽ

Nový návrh podchodu jsme veřejnosti vůbec poprvé představili při vernisáži, která se konala přímo na místě podchodu ve čtvrtek, 13. dubna 2024 v 18 hodin. 

Vernisáž byla slavnostně zahájena projevy spoluautorů realizace a starostky Prahy 5, po kterých následovalo první oficiální představení členů projektu. Večer vrcholil koncertem elektronické kapely Viah a VJingem Niny Sibinské.

Na místo dorazilo několik významných hostů, včetně zástupců britské a americké ambasády, nebo kandidátky do evropského parlamentu a zakladatelky organizace Konsent Johanny Nejedlové, která se k projektu také vyjádřila: 

Mám velkou radost z toho, že feminismus se šíří do veřejného prostoru, ve kterém by rozhodně mělo být více umění. Dokáže lidi povznášet, edukovat a dělat je lepšími a tato výstava je toho příkladem.

Návštěvníci si mohli večer zpříjemnit welcome drinkem od WAID baru.

Jeden ze základních aspektů, o které se projekt opírá, je naše snaha umění tvořit a posléze prezentovat inkluzivně. I z toho důvodu pro nás bylo důležité celou akci komunikovat udržitelně s přihlédnutím k výběru samotného místa. Ihned po schválení návrhu jsme proto oslovili Prahu 5, která vernisáž propagovala mezi místními obyvateli. 

Událost navštívilo několik lidí z GHMP, programu Umění pro město a v neposlední řadě TSK a Prahy 5. Na místě bylo také několik novinářů a fotografů. 

Celkovou návštěvnost vernisáže odhadujeme na 345 návštěvníků.