PODCHOD POD ZASTÁVKOU VYCHOVATELNA

Pod finanční záštitou TSK, GHMP a AVU

Adresa: Zenklova P535.3, Praha 8
Souřadnice: 50°07’09.2″N 14°27’49.0″E

PRAHO! project od svého začátku ušel dlouhou cestu. Od sbírání poezie umístěné – nejen – do veřejného prostoru města, přes vydání čtyřdílné PRAHO! publikace až po menší či větší instalace a výstavy po celé Praze, jsme se za necelý rok a půl usilovné práce dostali do nové fáze. Po měsících usilovného vyjednávání se nám totiž podařilo navázat spolupráci s TSK, GHMP, AVU a Umění pro město, jež finančně zaštítili naši vůbec první permanentní realizaci v Praze, a to konkrétně podchod pod tramvajovou zastávkou Vychovatelna. 

Hlavní téma podchodu tvoří klima a pocity, které v nás změny s ním spojené vyvolávají.   

Veškeré obsahové zpracování podchodu realizoval PRAHO! projekt, jeho vizuální návrh poté studentka AVU, Nina Sibinská. Samotný tisk zajistila firma Walk-in, která pro tento odejinělý návrh přišla se speciální formou UV vertikálního ekologického tisku na dlaždice. Jedná se o tak velkou plochu, že jde vůbec o největší realizaci této technologie na dlaždice na světě.   

Projekt vznikl za finanční podpory TSK, GHMP, AVU a Umění pro město. Návrh v podchodu zůstane na dobu neurčitou.

Návrh nové realizace v podchodu pod tramvajovou zastávkou Vychovatelna skýtá:

Nový návrh podchodu jsme veřejnosti vůbec poprvé představili při vernisáži, která se konala přímo na místě podchodu ve čtvrtek, 13. dubna ’23 v 18 hodin. Více informací o vernisáži se dozvíte na tomto odkazu. K vernisáži jsme také vypracovali follow-up, který je ke stažení zde.