ZBÝVAJÍ TŘI TÝDNY!

Přípravy, harmonogram, koncert skupiny VIAH 

 

Otevření vernisáže se blíží a my děláme vše proto, abychom zdárně dokončili poslední detaily a mohli si společně užít další revitalizaci veřejného prostoru.

 

Zatímco na sociálních sítích zveřejňujeme jednotlivá podtémata odborných článků a videorozhovorů, jejichž plné znění bude součástí finální realizace, dokončujeme také umělecký návrh, který se začne za pár dní tisknou. Právě ten bude skýtat veškerý obsah, na kterém jsme poslední měsíce usilovně pracovali. Přímo na místě v Jinonicích začneme během několika dní celý prostor přetvářet. Půjdeš-li kolem, budeš mít šanci nás vidět s rukama od barvy a se vzrůstajícím nadšením v očích.

 

Aktuální informace sdílíme také v události na Facebooku. Pokud už víš, že dorazíš, nezapomeň se v události označit. 

A na co se můžeš těšit tentokrát?

 

Odtajnění nové podoby dvou podchodů a přilehlého okolí stanice metra Jinonice

Opět zasahujeme do veřejného prostoru, jenž se svou aktivitou snažíme dělat vlídnější. Zároveň tím vytváříme potřebný prostor pro shledávání se, a to nejen pro místní obyvatele. Základní koncept je postavený na výpovědích, které – dost možná i díky Tobě – již přes dva roky právě prostřednictvím veřejného prostoru sbíráme. Návrh pracuje se širokou škálou pocitů, myšlenek a perspektiv na svět.

 

Koncert elektropopové skupiny Viah

 

V průběhu vernisáže této revitalizace proběhne také koncert kapely Viah, ve složení Vi, Rosa a Tomáš. Mají za sebou více než 100 koncertů, z nichž nejvýraznější jsou Sziget, Colours of Ostrava a ESNS.

 

Tato pražská elektropopová skupina se představí v kombinaci s VJingem. Za touto uměleckou formu, spojující zvukovou a obrazovou složku, stojí interní umělkyně projektu, Nina Sibinská. My v posledních dnech hodně posloucháme song ‘Drowners’. A na kterou píseň se nejvíc těšíš Ty? 

Sami o sobě říkají: „Jsme nepředvídatelní, neuchopitelní a tak nějak neustále v pohybu.

Interaktivní obsah

Naším záměrem je vždy pracovat interaktivně, proto se i tentokrát můžeš těšit na možnost zapojit se do nové realizace přímo na místě. Součástí návrhu bude interaktivní stěna, nespočet odborných článků či audiovizuálních rozhovorů, možnost zodpovědět několik tematických otázek či nahlédnout do terapeutické intervence, kterou pro téma realizace vytvořila naše interní terapeutka.

 

Seznamovací hra

Věříme, že interakce s ostatními vytváří důležitý aspekt proto, abychom se ve veřejném prostoru města cítili dobře. I z toho důvodu jsme pro vernisáž vytvořili interaktivní hru, ve které si přijdou na své introvertní i extrovertní duše. 

 

Občerstvení

Celá vernisáž bude trvat desítky minut, proto jsme si pro Tebe připravili například stánek s výběrovou kávou či signature drink. Na místě bude možné také zakoupit naše publikace.

Líbí se mi, že projekt Praho! otevírá svébytné okno do duše našeho hlavního města…” Markéta Pekarová Adamová 

 

Jsme nesmírně rádi, že naše realizace získala záštitu a podporu od řady lidí, mezi kterými je i předsedkyně poslanecký sněmovny ČR Markéta Pekarová Adamová. Ta o našem projektu řekla následovné: 

 

“Líbí se mi, že projekt PRAHO! otevírá svébytné okno do duše našeho hlavního města a že pomáhá přetvářet jeho zdejší veřejný prostor v živou galerii plnou básní a uměleckých děl. Ty tak promlouvají přímo k lidem a zároveň ukazují, že k sobě máme ve skutečnosti často mnohem blíž, než by se nám mohlo zdát.” 

 

Podporu nám vyjádřil i britský velvyslanec Matt Field. Na otázku, proč se britská ambasáda rozhodla podpořit PRAHO! project, řekl Matt Field ve videu, které již brzy zasdílíme na našich sociálních sítích: 

 

“I think these kinds of projects, which are Czech initiatives, that I am really pleased that we as a British Embassy could support, are a really organic and positive way of asking good questions. And that’s what good art does. And for that reason I am very pleased we can get behind it.” 

 

Nově vznikající realizaci dále podpořili například Klára Laurenčíková, Radka Šimková, Danuše Nerudová a Barbora Urbanová. Děkujeme a moc si toho vážíme.

 

Těšíme se na viděnou v sobotu, 13. dubna ’24!