INTERAKTIVNÍ ZEĎ V KAMPUSU HYBERNSKÁ

Spolupráce projektu PRAHO! a iniciativy Studentská Hybernská

Interaktivní zeď prochází v současnou chvíli rekonstrukcí.

Za dosavadní působení PRAHO! projectu se nám podařilo nasbírat desetitisíce pocitů, emočních vyjádření a názorů, které někdy až mrazivě zprostředkovávají výpovědi občanů, společně s nimiž utváříme aktuální podobu tohoto města. Veškeré tyto výpovědi sbíráme pomocí samolepek s poezií a QR kódy, které pravidelně umisťujeme na náhodná místa po celé Praze. 

Domníváme se ale, že konečně přišel čas na to, abychom jednotlivým účastníkům nabídli možnost spolu komunikovat napřímo. I z toho důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci se skvělou studentskou iniciativou Studentská Hybernská.

Ta na pražské scéně dlouhodobě zprostředkovává roli centra kultury, vědy, vzdělávání a inovací. Je určena pro setkávání studentů, umělců, vědců, výzkumníků, kreativců a inovátorů s občanskou veřejností a aplikační sférou hlavního města Prahy. Celý kampus, pod který spolek Studentská Hybernská spadá, vznikl propojením Univerzity Karlovy a hlavního města Prahy.

Od podzimu 2022 stojí na místě kampusu interaktivní realizace, jež si klade za cíl zprostředkovávat komunikaci prostřednictvím kreativního vyjádření – a to ať už kresby, fotografie či například zvuku. Lidé mají možnost na svoji tvorbu umístěnou na zdi vzájemně reagovat, a započít tak dialog vedoucí k dalšímu uměleckému vyjádření. Témata této instalace se každých několik týdnů mění.

Tato instalace je první realizací PRAHO! projectu, jež se odehrává jen a pouze v offline prostoru.