NÁMĚSTÍ S PODCHODY V JINONICÍCH

PRAHO! project pod záštitou Městské části Praha 5

S pojmy jako emancipace, feminismus či inkluze se v Česku stále pojí několik předsudků. Nadcházející realizace umělecké organizace PRAHO! project si klade za cíl pro jednou se zbavit těchto negativních konotací a pomoct otevřít debatu k tématu genderové nerovnosti. 

Svůj dlouhodobě připravovaný projekt představíme na vernisáži v Jinonicích pod záštitou městské části Prahy 5.

Veškeré ať už hmatatelné či nehmatatelné výstupy projektu si kladou za cíl inkluzivním způsobem otevírat témata, jež méně či více rezonují aktuální společností. Právě touto cestou se pokoušíme propojovat společnost dohromady a poukazovat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se občas zdá,” říká zakladatelka projektu Annamarie Čermáková. 

Instalace We Should Have a Talk bude mít svůj přesah i v digitálním světě. V rámci uměleckého zpracování budou na stěnách umístěny QR kódy, které budou odkazovat na pestrý odborný obsah a další formy uměleckého vyjádření, např. audioprůvodce či série video rozhovorů, které skrze příběhy respondentů přiblíží témata feminismu, se kterými se mohou lidé v každodenním životě setkat.

Autorkou výtvarné podoby realizace je ilustrátorka Lucie Lučanská.