Jan Bican

Umělec

Jan Bican

Jan Bican je český umělec, který přenáší malby a ilustrace na produkty. Jeho kousky vychází v limitovaných dropech pod vlastní značkou thejbcollection. Honzovu tvorbu definují specifické tahy olejovými barvami, prvky rozpitého inkoustu a akrylové skvrny. Na svém triku má spolupráce s brandy jako je PUMA, Zalando nebo 1981. V posledním roce se soustředí na propojení kreativity do světa upcyklingu. Kromě umělecké branže se věnuje i svému podcastu My děti ze stanice 2020.

Jaká počasí k Praze neodmyslitelně patří?

To, co se střídá, jak na horské dráze. Ze čtyřiceti na minus dvacet. Rozmanité, husté a někdy rozpité, jako žíly ze Starého města. Někdy naopak zas ostré, jako Holešovický hrany. A v létě zas s nádechem pastelu a nové renesance, jako Vinohrady. Měnící se, jako naše názory a pohledy na věc. 

Nanny v obklopení zlaté klece

V průběhu života se snažíme střídat a zkoušet, nalézat a ztrácet. A někdy se účelně uvěznit. Třeba v kleci, která se na první pohled mohla zdát zlatem vyšívaná. Jen nezapomeň starý list a palmu zalít, k terminálu dojí(s)t a svačinu od Nanny. Pojít? Osudem. Studem? 

Formace – Vacanza Mys Dobré Naděje

Nezapomeň si s sebou vzít všechno, co budeš potřebovat. Hlavně všechny ty myšlenky, co v hlavě krouží jako na generační dráze. Dopřej jim poznání, nové destinace a spektakulární výhledy. Vhledy. A ať ti to neuletí. Máš sbalený?