VERNISÁŽ

Čtvrtek, 13. dubna '23

Nový návrh podchodu jsme veřejnosti vůbec poprvé představili při vernisáži, která se konala přímo na místě podchodu ve čtvrtek, 13. dubna ’23 v 18 hodin. 

Večer provázela ambasadorka projektu, česká filmová a divadelní herečka Natálie Halouzková. Ta kromě samotného projektu a návrhu podchodu představila mimo jiné také veškeré umělce, kteří k realizaci návrhu přispěli. Slovo si vzal na několik chvil i místopředseda představenstva TSK, Filip Hájek. 

Na návštěvníky čekalo oficiální zahájení v podobě improvizovaného akustického hudebního představení umělců Markéty Labusové /housle/, Romana Zabelova /akordeon/ a Michala Prokopa /příčná flétna/. Nechyběl ani klimatický DJ set v podání absolventky AVU, Poliny Revunenko. 

Návštěvníci si mohli večer zpříjemnit welcome drinkem, na místě byl také OneCup. bar, udržitelný start-up s nerezovými kelímky. Vzhledem k tématu návrhu pro nás totiž bylo důležité během vernisáže naprosto minimalizovat množství odpadků.

Jeden ze základních aspektů, o které se projekt opírá, je naše snaha umění tvořit a posléze prezentovat inkluzivně. I z toho důvodu pro nás bylo důležité celou akci komunikovat udržitelně s přihlédnutím k výběru samotného místa. Ihned po schválení návrhu jsme proto oslovili Prahu 8, která vernisáž propagovala mezi místními obyvateli. 

Událost navštívilo několik lidí z GHMP, AVU, Umění pro města a v neposlední řadě TSK. Na místě bylo také několik novinářů a fotografů. 

Celkovou návštěvnost vernisáže odhadujeme na 315 návštěvníků.