Anna Koubková

Umělkyně

Anna Koubková

Je mi 27 let, jsem kreativec na volné noze a nyní se věnuji spíš webdesignu a grafice. Miluji objevovat krásy světa, učit se o světě od jiných kultur. Mým snem je, že budeme všichni spokojení sami se sebou a v souladu s přírodou.

Jak si myslíš, že bude vypadat svět za dvacet let?

I když se dnešní pohled na svět zdá být dost černý, věřím, že za 20 let se civilizace posune dopředu. Budeme alespoň z 95% využívat obnovitelné zdroje, budeme upřednostňovat zdraví přírody nad potřeby lidí, co se snaží vše ovládat, vlastnit a ještě na všem vydělat. Doufám, že naše budoucí generace uvidí svět vlastníma očima a ne pouze přes virtuální hry. Doufám, že si uvědomíme, že jít kupředu znamená vrátit se zpátky k přírodě. Žít lokálně, pomáhat si navzájem, pěstovat vlastní zeleninu a nejíst potraviny s 20 ingrediencemi, co vyrobili někde v laboratoři.

Představ si, být rybou

Jaký by to byl pocit žít v oceánu? Proplavávat se skrze kusy plastu a vyhýbat se smrti na každém rohu. Nemít se vlastně kam schovat… Já osobně tou rybou být nechci. Ale já na rozdíl od ryby s tím můžu něco dělat.

Nové druhy

Již víme, že oceán plný plastů poškozuje zvířata po fyzické stránce, ale co psychika? Ryby musí být zvědavé, co je to plast, proč se hýbe jinak a taky, jak asi bude chutnat. Dnes už je běžné najít v žaludku ryby kus plastu. Bojí se ryby toho, co jsme vytvořili? Není to taková rakovina moře?