KATEŘINA VALUCHOVÁ

Psycholožka, koučka, psychoterapeutka ve výcviku KBT

O mně

Svou profesí jsem psycholožka, koučka a psychoterapeutka ve výcviku. V praxi to znamená, že vytvářím bezpečné prostředí, ve kterém je v pořádku sdílet cokoli, co je zrovna potřeba a hledám techniky, které povedou ke zlepšení. Využívám evidence-based poznatky psychologie a psychoterapie, abych lidem pomohla rozmotat klubko jejich myšlenek a začít ve svém životě dělat takové kroky, které povedou k větší spokojenosti a štěstí. To vše nejraději aplikuji ve firmách, kde pomáhám lidem růst, rozvíjet jejich talent a naplňovat potenciál. 
 
V projektu funguji jako terapeutický kouč, a to jak pro vnější tak vnitřní fungování. Svým zapojením rozšiřuji působení projektu tak, že dokáže nabídnout strategie na prozkoumávání vnitřního světa zlepšení psychické pohody.
Co Ti aktuálně dává největší smysl?
Vymanit se alespoň na chvilku z rychlého tempa, ve kterém svět kolem mě běží, vzít sama sebe na kafe a zpomalit. Je v tom pro mě kus svobody a sebepéče – oboje považuji v dnešní době za luxus.
 
Je něco, čeho v životě lituješ?
Lítost cítím vždy v tom několikasekundovém momentu, kdy na stůl položí jídlo a já si uvědomím, že moje společnost si objednala něco lepšího. Naštěstí se všichni kolem mě rádi dělí. 
 
Pro koho nebo pro co máš nesnesitelnou slabost?
Pro ranní vyspávání. Pro makové buchty. Pro lidské příběhy.