INTERAKTIVNÍ ZEĎ V KAMPUSU HYBERNSKÁ

Spolupráce projektu PRAHO! a iniciativy Studentská Hybernská

Aktuální instalace pracuje s formátem textu. Na pravé straně od Tebe visí průhledná krabička s bílými čtverci; jeden si vezmi, napiš na něj svou odpověď či reaguj již na pověšené myšlenky a tu svou potom nalep kamkoli na plochu instalace – jen prosíme, respektuj prostor otázky, QR kódu a log.

Za roční působení PRAHO! projectu se nám podařilo nasbírat desetitisíce pocitů, emočních vyjádření a názorů, které někdy až mrazivě zprostředkovávají výpovědi občanů, společně s nimiž utváříme aktuální podobu tohoto města. Veškeré tyto výpovědi sbíráme pomocí samolepek s poezií a QR kódy, které pravidelně umisťujeme na náhodná místa v Praze. 

Domníváme se ale, že konečně přišel čas na to, abyste spolu mohli i Vy komunikovat přímo. I z toho důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci se skvělou studentskou iniciativou Studentská Hybernská.

Ta na pražské scéně dlouhodobě zprostředkovává roli centra kultury, vědy, vzdělávání a inovací. Je určena pro setkávání studentů, umělců, vědců, výzkumníků, kreativců a inovátorů  s občanskou veřejností a aplikační sférou hlavního města Prahy. Celý kampus, pod který spolek Studentská Hybernská spadá, vznikl propojením Univerzity Karlovy a hlavního města Prahy.

Od podzimu ’22 stojí na místě interaktivní realizace, jež si klade za cíl zprostředkovávat komunikaci prostřednictvím kreativního vyjádření – a to ať už kresby, fotografie či například zvuku. Lidé mají možnost na svoji tvorbu umístěnou na zdi vzájemně reagovat, a započít tak dialog vedoucí k dalšímu uměleckému vyjádření. Témata této instalace se každých několik týdnů mění.

Tato instalace je první realizací PRAHO! projectu, jež se odehrává jen a pouze v offline prostoru.