OTEVŘELI JSME NOVOU REALIZACI WE SHOULD HAVE A TALK | 13/04/24

Třetí a doposud největší umělecká realizace spolku PRAHO! project otevřela debatu k tématu genderové nerovnosti. 

 

Feminismus není jenom abstraktní teorií či kontroverzním tématem online debat. Feminismus je také praktickým nástrojem k hlubšímu pochopení naší vlastní situace i společnosti jako celku. Týká se totiž nás všech a ovlivňuje náš každodenní život – mnohdy bez ohledu na naše přání či postoje.

 

Instalace We Should Have a Talk má navíc přesah i do digitálního světa. V rámci uměleckého zpracování jsou na stěnách umístěny QR kódy, které odkazují na pestrý odborný obsah a další formy vyjádření, např. teraúeutickou intervenci či série videorozhovorů, které skrze příběhy respondentů přiblíží témata feminismu, se kterými se mohou lidé v každodenním životě setkat.

Vernisáž 13/04/24 

Vernisáž byla slavnostně zahájena projevy spoluautorů realizace a starostky Prahy 5, po kterých následovalo první oficiální představení členů projektu. Večer vrcholil koncertem elektronické kapely Viah a VJingem Niny Sibinské.

Na místo dorazilo několik významných hostů, včetně zástupců britské a americké ambasády, nebo kandidátky do evropského parlamentu a zakladatelky organizace Konsent Johanny Nejedlové, která se k projektu také vyjádřila: 

Mám velkou radost z toho, že feminismus se šíří do veřejného prostoru, ve kterém by rozhodně mělo být více umění. Dokáže lidi povznášet, edukovat a dělat je lepšími a tato výstava je toho příkladem.

Veškeré fotografie z vernisáže si můžeš prohlédnout na tomto odkazu

Děkujeme všem partnerům i celému týmu! 

  • Hlavní partneři: TSK, Umění pro Město, městská část Praha 5
  • Odborní partneři: Markéta Brabcová & Konsent
  • Záštity a podporovatelé: Markéta Pekarová Adamová, Matt Field, Americká ambasáda v České republice, Klára Laurenčíková, Radka Šimková, Danuše Nerudová, Barbora Urbanová
  • Partneři: Britská ambasáda v České republice, Amnesty International, Moderní sebeobrana, Jako Doma, Ciocia Czesia, Profem, Gender Studies o.p.s., Vyhonit ďábla, Sociologický ústav Akademie věd ČR, Moje Gynpor, Indiánky, Férová domácnost
  • Strategičtí partneři: Magistrát hl. města Prahy, Rekola, Wall-ink, WPP, Mapamátky, PragueFemTours
  • Mediální partneři: Deník N, Aktuálně.cz
  • Partneři vernisáže: All Senses, WAID, Kreativní Praha

Zároveň bychom rádi oficiálně poděkovali každému z týmu, kdo se na realizaci podílel. Jmenovitě děkujeme Anněmarii, Veronice, Kateřině, Kláře, Apoleně, Emě, Nině, Kristině, Jakubovi, Anně, Bětě, Haně, Emě, Zuzaně, Jakubovi, Karlovi a Magdaléně. Každého z nás postupně představujeme v rámci našeho měsíčního newsletteru, rozhovory s námi si můžeš přečíst na tomto odkazu