WE SHOULD HAVE A TALK | 13/04/24

Již měsíce v tichosti přemýšlíme, diskutujeme a přivádíme k životu základy stojící při zrodu naší nové realizace. Po zrevitalizovaném podchodu pod zastávkou Vychovatelna podtrhující téma klimatické krize a žalu s ním spojeného a realizací Queer All Year věnující se queer komunitě a lásce obecně jsme se rozhodli zasvětit naší třetí trvalou realizaci tématu feminismu, tedy rovnosti pohlaví.


A proč právě feminismus?
 


Aniž bychom si to často uvědomovali, má téma feminismu přímý dopad na v podstatě veškeré aspekty našeho života. Zároveň je s tím spojeno mnoho zažitých stereotypů, které bychom rádi vyvrátili či vysvětlili. A jelikož si celý projekt klade za cíl otevírat diskuzi, novou realizaci jsme pojmenovali úderným názvem
We Should Have a Talk


Na tvorbě realizace se i tentokrát podílí odborníci, organizace a instituce z oboru. Je tomu tak z důvodu, abychom nereflektovali pouze pocity naší společnosti, ale také edukovali a dávali prostor lidem, kteří se tématu profesionálně věnují. Pro realizaci poskytnou důležitá fakta, čísla a sepíší články, které budou k dispozici v rámci interaktivní části realizace. Ta bude navíc zaštítěna několika výraznějšími osobnostmi české společnosti.

Příprava uměleckého zpracování a audiovizuálního obsahu

V současné chvíli připravujeme samotné umělecké zpracování realizace. Toho se tentokrát zhostí ilustrátorka a absolventka UMPRUM Lucie Lučanská, která svými jemnými tahy a empatickou malbou podpoří smysl a záměr celé instalace. 

Připravujeme také obsah realizace. Stěžejní část budou i tentokrát tvořit výpovědi zabývající se rovností pohlaví a pocitů s tím spojené, které již měsíce sbíráme skrze poezii umístěnou ve veřejném prostoru. Obsah se bude skládat také z odborných příspěvků našich partnerů, terapeutických intervencí od psychologické supervizorky projektu či speciálního audiovizuálního obsahu. 

Ukázky z obsahu budeme od pondělí sdílet i na našich sociálních sítích v rámci kampaně celé realizace. Ta se tématu feminismu bude věnovat z deseti různých směrů. Na počátku opíšeme feminismus obecně a zdůrazníme důležitost celého tématu. Pokusíme se vyvrátit zažité stereotypy a osvětlíme, jak feminismus ovlivňuje pracovní prostředí na českém trhu. Podrobně se budeme zabývat také výchovou či vztahy, a to nejen z hlediska mateřství a otcovství, ale například také z hlediska sexu. Mezi další témata, kterými se budeme zabývat, patří vzdělání, zdraví, čas či bezpečí. V neposlední řadě dáme prostor také životu ve městě, tj. jak se cítíme ve veřejném prostoru a čím bychom jej mohli nadále dělat inkluzivnějším.

Vidíme se 13. dubna?

Velkolepé otevření realizace proběhne v rámci velké vernisáže, a to v sobotu 13. dubna ’24. Místo samotné realizace si zatím necháme pro sebe, ale již teď můžeme slíbit, že to bude velký zážitek!

Pro více informací sleduj náš Instagram, Facebook a nezapomeň odebírat newsletter, ve kterém o novém dění informujeme jako první.