CHCI TI ŘÍCT

aneb laskavost v oběhu

Blíží se konec roku. Pro mnohé je tato doba synonymem stresu. Venku je tma a zima, navíc se blíží Vánoce. Každý z nás ovšem vychází z jiného kulturního a religiózního prostředí, a je proto přirozené přistupovat k tomuto období po svém.

Právě tato myšlenka stála na počátku nápadu, jak toto období s širší veřejností v rámci PRAHO! projectu komunikovat. A protože je pro naši aktivitu nezbytné neustále vytvářet dialog, a vzájemně tak ještě více propojovat – nejen – obyvatele Prahy, rozhodli jsme se pro nenásilný formát plný laskavosti a pochopení.

Dva formáty, pomocí kterých šíříme laskavost

Vytvořili jsme sadu komplimentů a pozitivních afirmací, které jsme zpracovali dvěma způsoby.

Prvním z nich jsou malé kartičky ve tvaru čtverce. Tyto kartičky během celého prosince rozdáváme náhodným lidem po celé metropoli. Naší snahou je tímto způsobem šířit laskavost, zvedat náladu a vytrhávat obyvatele města ze všednosti každodenních dnů.

Druhý způsob zpracování představuje forma trhacího plakátu. Na tyto plakáty můžeš narazit ve veřejném prostoru v Praze s výzvou, aby sis utrhl/a kartičku, kterou v tu chvíli zrovna nejvíce potřebuješ.

Oba druhy komplimentech si můžeš ponechat tak dlouho, jak budeš potřebovat. Následně je můžeš poslat dál.

Tímto krokem můžeme společně šířit pozitivní energii i v novém roce, a vytvářet tak příjemnější město k životu. Chceme, aby si každý uvědomil, že na nic není sám a že i špatné časy mají svou dobu expirace. Smutek se lépe snáší v případě, že ho máme s kým sdílet. A stejné je to i s radostí.

Komplimenty v publikacích

Aby se radost šířila ještě dál, rozhodli jsme se, že tyto kartičky budeme přikládat také k prosincovým objednávkám do našich publikací. Publikace budeme letos opět rozvážet po Praze, a to až do 23. prosince. Právě v tento den budeme objednané publikace doručovat osobně. I proto se, pokud budeš chtít, s námi budeš moci těsně před Vánoci setkat osobně. V případě, že si budeš chtít publikaci objednat do jiného města, počítej prosím s minimální dodací lhůtou jeden týden.

Pojď s námi šířit laskavost!