PRAHO! PROJECT MÁ NAROZENINY! A TY JSI ZVANÝ/Á!

Čas letí neuvěřitelnou rychlostí a PRAHO! project slaví již své druhé narozeniny. Sami nemůžeme uvěřit, kam až jsme se za tu dobu posunuli. A protože by nic z toho bez Tebe nebylo možné, připravili jsme si pro Tebe překvapení. 

 

13.10. od 17:30 můžeš začít v okolí Kampy hledat šest krabiček s překvapením. Můžeme Ti prozradit, že obsah stojí za to a sami bychom se nejraději pustili do pátrání. Podrobné instrukce, kde a jak hledat, najdeš v daný den v příbězích na našem Instagramu. Zde Ti také prostřednictvím zprávy prozradíme, kam za námi můžeš dorazit na oslavný drink.

PRAHO! project začal v říjnu 2021 vylepováním samolepek s poezií po Praze. Každý text na nálepce nese kromě své myšlenky také unikátní QR kód, který odkazuje na web s několika otázkami. Od spuštění projektu evidujeme přes 25 tisíc výpovědí, které nádherně poukazují na jedinečnost každého z nás. Umisťování poezie na náhodná místa ve veřejném prostoru představuje naši snahu bojovat proti každodenní šedi. Snažíme se také přiblížit umění všem a ukázat tak, že umění není exkluzivní.

To, jak se projekt vyvinul a kam směřují naše kroky, vyjadřují i přání některých členů týmu:

“Milý PRAHO! projecte, vyrostl jsi rychleji než jsem si myslela… A přeju Ti další takové krásné roky, které máš před sebou. Přeju Ti hodně kreativních chvil a taky aby Ti z toho pár drobných do kapsičky cinklo. Doufám, že nadále budeš mít tu jiskru a obohacovat lidi kolem sebe. Mám tě ráda.”

“Drahý PRAHO! projecte! Přeji Ti vše nejvíc nejkrásnější do života. Ať jsi stále tak pestrý, empatický a přinášíš lidem radost a porozumění. Je neuvěřitelné, kam jsi se za tak krátkou dobu dostal a jsem ráda, že mohu být tvojí součástí a napomáhat tak plnit vytyčené cíle a přání. Přeji Ti mnoho dalších úspěšných realizací a naplněných duší. Máme Tě rádi!”

“Pozoruju Tě růst už dva roky a nestačíš mi vyrážet dech. Přeju Ti, ať nikdy neztratíš svou ryzost a přesvědčení, že je drtivá většina tohohle světa krásná.”

Výpovědi v současné chvíli sbíráme i prostřednictvím realizací ve veřejném prostoru. V Kampusu Hybernská máme interaktivní stěnu s měnící se otázkou. Ve vestibulu zastávky Můstek máme výstavu “Anonymní intimita” a doposud jsme také zrevitalizovali podchod pod tramvajovou zastávkou Vychovatelna nebo Fügnerovo náměstí s realizací “Queer All Year”. Rovněž jsme vydali čtyři publikace a navázali několik smysluplných spoluprací.

Do budoucna chystáme spoustu dalších dobrodružství a těšíme se, že je s Tebou budeme moct opět sdílet. 

Měj se krásně a vidíme se již tento pátek, 13.10.

Všechno nejlepší!