POZNEJ VERONIKU, SPOLUZAKLADATELKU PROJEKTU

I když stále trváme na tom zůstat anonymní, uvědomujeme si důležitost osobní roviny našeho počínání. I proto jsme se Ti postupně rozhodli jednotlivé členy projektu alespoň lehce začít poodhalovat.

Miluju dobrodružství, přírodu a cestování, stejně ale miluju večery doma pod dekou a s čajem. Miluju Prahu, staré uličky a jízdu tramvají, ráda ale bydlím na okraji, kam tramvaj ještě nezabloudila. Otočím se za každým šachovým stolkem v parku, ale ještě jsem šachy nikdy nevyhrála. Do PRAHO! projectu jsem se přidala asi měsíc po jeho začátku a i když jsem tou dobou neměla větší očekávání, už v prvních dnech po vylepení samolepek v ulicích mi začalo být jasné, že nepůjde jen o krátkodobý projekt. 

Jak se v současnou chvíli cítíš?

Mám pracovně hektické období a stíhat k práci osobní život a čas pro sebe je někdy vyčerpávající. Zároveň jsem se ale začala učit novým činnostem, které už jsem dlouho chtěla zkusit a mám radost, že jsem si na ně zvládla vyhradit čas. Nabíjí mě to.

V čem nebo v kom v životě hledáš inspiraci?

Nejvíc inspirace přichází vždycky ve spánku. Asi už je to ale jen důsledek toho, co jsem přes den zažila, jak mě inspirovalo okolí a přátelé kolem mě. Určitě mě asi nejvíce inspirují moji blízcí, kteří jsou výjimeční, každý ve svém oboru či lidským přístupem.

Je něco, co před ostatními skrýváš?

Někdy skrývám, že se nemám dobře, protože mám pocit, že bych spíš měla být ostatním oporou. A tak potlačuji svá trápení.

Pro koho nebo pro co bije Tvoje srdce?

Pro mého manžela a náš společný domov. Pro vůni popcornu a nové zážitky. Pro drobná gesta, která zlepší den.

Co Ti dodalo sílu, když si ji potřebovala/a?

Přiznat si, že situaci nezvládám tak, jak jsem si představovala a uvědomit si, že je to tak v pořádku. 

Co je Ti v životě nejcennější?

Možnost žít život podle sebe a ne podle představ ostatních.

Je něco, co Tě na dnešní společnosti trápí?

Asi lenost a pasivní přístup k problémům. Nemám ráda, když se volí vždy jen ta nejjednodušší a krátkodobá cesta.

Považuješ Prahu za anonymní?

Většinou, když si přeji, aby byla anonymní, tak vůbec není a naopak. Obecně ale věřím, že i když Praha a některé její nejrušnější části mohou působit anonymně, zejména pro cizince, tak v jednotlivých čtvrtích se nachází mnoho míst, kde obyvatelé mohou vytvářet komunity a budovat nové vztahy.

Jak vypadá Praha Tvýma očima?

Na jídlo a nejlepší vege burger se ráda zastavím v Cafe Záhorský. Na drink chodím do Hvězdy u Riegráčů, ve Fridě jsem ale taky jako doma. Doporučuju sledovat, co chystá Vzlet a procházky mám nejradši po Klánovickém lese.

Jaká je Tvoje funkce v projektu a co obnáší?

Už před založením projektu jsme s Annoumarií diskutovaly její myšlenku. Původně měl vzniknout dokumentární film, ale nakonec nám formát filmu přišel příliš velký, komplexní a limitující. Tak jsme projekt rozjely “pouze” v ulicích. Teď se v projektu starám hlavně o zajištění akcí a realizací. Podílím se také na tvorbě videí a komunikování nových spoluprací. 

Nejlepší pivo

Většinou nehledám místa konkrétně na pivo. Když už, tak by to byl asi Výčep.

Nejoblíbenější podnik

Frida, Café Sladkovský nebo Hvězda.

Tajné místo

Kousek za Libeňským zámečkem, když člověk vystoupá dost vysoko a nechá ruch tramvají daleko za sebou.

Nejoblíbenější kino Kino Aero!
Nejoblíbenější zeleň Klánovický les.