ZPĚT DO VYCHOVATELNY!

Již 3. října v 17:00 budeš mít spolu s námi možnost navrátit se do naší milované Vychovatelny. V rámci festivalu Den architektury, který pořádá spolek KRUH, jsme si pro Tebe připravili jedinečný program. 

 

Tento festival, ve spolupráci s lokálními organizacemi, umožňuje široké veřejnosti lépe poznat své okolí a potkat se s architekty, historiky a dalšími odborníky. Festival se ovšem nesnaží architekturu jen oslavovat, ale zasazovat ji také do vnějších souvislostí. Svojí činností přibližuje místa, ve kterých žijeme a na kterých se denně pohybujeme.

 

Součástí festivalu jsou nejen odborně vedené procházky pro veřejnost, ale také různorodé workshopy pro rodiče s dětmi, projekce, happeningy, instalace ve veřejném prostoru, cyklovyjížďky, plavby, divadelní představení a řada neformálních setkání mezi zástupci měst, architekty, developery a veřejností. Hlavním cílem festivalu a celkové činnosti spolku KRUH je představit kvalitní architekturu a urbanistická řešení veřejnosti a otevřít dialog mezi obyvateli a architekty. 

 

PRAHO! project si pro tento festival připravil program zahrnující návštěvu realizace pod tramvajovou zastávkou Vychovatelna. Těšit se můžeš na komentovanou prohlídku, kde Ti detailně představíme celý návrh tohoto zrenovovaného místa, jenž se soustředí na téma klimatické krize. Dozvíš se také zajímavá fakta a čísla, která se k této problematice vážou a zároveň se můžeš na místě zapojit do tvorby a sám/sama na jednu otázku odpovědět. Ukážeme Ti, jak výtvarkyně Nina Sibinská do celého návrhu zapracovala rozšířenou realitu a představíme Ti další umělce, kteří jsou podchodu nedílnou součástí. 

Také jsme si pro Tebe připravili čtení výpovědí z našich publikací. Pokud se už teď nemůžeš dočkat, podívej se na naše reels na instagramu, kde jednotlivé publikace přibližujeme. Nedílnou součástí programu bude terapie tvůrčím psaním, kterou si pro Tebe připravila terapeutka projektu, Kateřina Valuchová. S dávkou empatie a porozumění se o chystaném programu vyjadřuje následovně:

“Neexistuje správný nebo nesprávný způsob, jak psát o tématu klimatické úzkosti. Proto budeme věnovat čas psaní a vyjadřování myšlenek skrze slovo. Cílem je umožnit si vyjádřit a zpracovat to, co cítíte, a najít cesty, jak se s těmito pocity lépe vyrovnat.”

Na místě budou projekt reprezentovat naši ambasadoři, Natálie Halouzková a Šimon Bilina. A samozřejmě nebudeme chybět ani my.

Nezapomeň se přidat na FB událost, kde sdílíme ty nejaktuálnější informace. 

Těšíme se na viděnou!