POZNEJ ANNUMARII, ZAKLADATELKU PROJEKTU

Souhlasím s tvrzením, že příliš přemýšlíme a nedostatečně prožíváme. Domnívám se, že každý zlomený srdce je příležitost k novým začátkům a že pláč bez důvodu je ten úplně nejopravdovější. Myslím si, že to, jak kdo voní, neskutečně moc prozradí. Jsem si jistá, že se tenhle svět zdá daleko horším, než ve skutečnosti je. I z toho důvodu jsem na podzim roku ’21 založila tenhle project.

Jak se v současnou chvíli cítíš?
Nadějeplně. Mám za sebou nejtěžší – i když něčím i nejkrásnější – chvíle života. Postupně ale zase nacházím víc a víc důvodů k úsměvu. Všechno bude dobrý.

V čem nebo v kom v životě hledáš inspiraci?
V těch nejobyčejnějších chvílích – ve skvrnách od rozlitýho vína, ve vráskách lidí sedících naproti mně v tramvaji, v útržcích rozhovorů, který mi nepatří nebo třeba v představách, který navždycky zůstanou jenom v mojí hlavě. Myslím si, že ta největší krása se nachází v těch nejmenších detailech.

Je něco, co před ostatními skrýváš?
To, že si nepamatuju svoji první pusu a to, že tu poslední nikdy nezapomenu. A to, že jsem přesvědčená o tom, že lidi, který je nejtěžší milovat, to potřebují nejvíc. 

Pro koho nebo pro co bije Tvoje srdce?
Pro odvahu a spravedlnost. Pro úplný následování svejch emocí bez ohledu na důsledky. Pro chuť piña colady, pro vůni oblečení uschlým na sluníčku, pro smích mejch sourozenců a pro slzy štěstí na mojí tváři. Pro lidi, kteří to pravděpodobně vůbec netuší.

Co Ti dodalo sílu, když si ji potřebovala?
Příroda, modlitba, hudba a lidi kolem. Pořadí si nechám pro sebe.

Co je Ti v životě nejcennější?
Okolnosti, který mi připomínaj, že jsem naživu. Že jsem ještě tady a že mám plnou kontrolu nad tím, jak můj život vypadá „teď“ i jak bude vypadat „pak“.

Je něco, co Tě na dnešní společnosti trápí?
Tak třeba vzájemnej disrespekt, neschopnost opustit svůj komfort za vidinou lepších zítřků nebo emocionální neotevřenost spousty mladejch lidí. Zároveň jsem ale v tuhle společnost nikdy nevěřila tolik.

Považuješ Prahu za anonymní?
Už pár let ne a přijde mi to kouzelný. 

Jak vypadá Praha Tvýma očima?
Jako žena mnoha tváří a nálad. Já mám nejradši tu, která je zalitá vychlazeným pivem, nespočtem kulturních možností a nekonečnem příležitostí k seznámení se. Tu, kde se každej letní večer zdá bejt nekonečnej a kde vzpomínky na minulý i budoucí lásky číhaj na každým rohu.

Jaká je Tvoje funkce v projektu a co obnáší?
Projekt jsem před necelými dvěma lety založila a od tý doby ho vedu. Na celý fungování nahlížím ale hodně horizontálně a snažím se dávat maximální prostor každýmu z nás, abychom rostli společně. A to především osobně.

Nejlepší pivo U Veverky v Dejvicích a U Pivoje na Letný!
Nejoblíbenější podnik Těch je nekonečno. Tak třeba Kolektor, Luft, Acid, Mlýnská nebo Míšenská.
Tajné místo Nachází se na Žofíně a vyžaduje dvojí vloupání. Je to moje pražský smultronställe.
Nejoblíbenější kino Určitě Světozor, ale veškerý artový kina, hlavně ty od AeroFilms, jsou láska!
Nejoblíbenější zeleň Stromovka!