VERNISÁŽ NA FÜGNEROVĚ NÁMĚSTÍ JIŽ TUTO NEDĚLI, 13/8!

Je to tady! Do otevření nové realizace PRAHO! projectu, v rámci které revitalizujeme celé Fügnerovo náměstí na Praze 2, zbývá pouhých pět dní. Tato realizace, nesoucí název “Queer All Year”, vzniká ve spolupráci s lidskoprávním aktivistou Kryštofem Stupkou a ilustrátorem Petrem Polákem. Cílem realizace je přiblížit LGBTQ+ komunitu kolemjdoucím a zvýšit povědomí o důležitosti inkluzivního a tolerantního přístupu ve společnosti; a to nejen v rámci této komunity. Dílo na Fügnerově náměstí zůstane přístupné veřejnosti po dobu jednoho roku. 

 

Lidé v Praze si LGBTQ+ komunitu často spojují s Prague Pride, proto jsme chtěli ukázat, že queer lidé jsou v Praze celý rok. Fugnerovo náměstí bude vyprávět příběh o lásce a (sebe)přijetí s maximální snahou o vytvoření safe space, a to nejen pro členy komunity.

Důležitým prvkem QUEER ALL YEAR jsou QR kódy, zakomponované do uměleckého díla. Návštěvníci budou mít přístup k různým interaktivním obsahům s možností aktivního zapojení do celé instalace. Na odborné stránce spolupracujeme s organizacemi Amnesty International, Konsent, In Iustitia a Transparent. 

Více Ti prozradí naši ambasadoři celého projektu, Šimon s Natálkou, a samotný PRAHO! project, figurující v naší nové videopozvánce.

Vernisáž k otevření nové realizace začne v 17 hodin proslovem našeho nového ambasadora, Šimona Bilina. Ten předá slovo Kryštofovi Stupkovi a Žanetě Sladké za odborného partnera celé realizace, Amnesty International. Od 18 hodin se pak můžeš těšit na dvojhodinový DJ set v podání skvělého NCOL, kterého od 20 hodin vystřídá DJ Fleika. Zároveň se budeš moci po celou dobu účastnit seznamovací hry, která Ti umožní poznat nejen lidi kolem sebe, ale i samotnou realizaci.

Přítomen bude také náš oblíbený FILTR coffee & clother, který s sebou přiveze výbornou kávu a krásné kousky oblečení, vybraných speciálně pro tuto příležitost. V neposlední řadě si budeš moci také vychutnat drinky od Esperanza bar.

Ve facebookové události, stejně jako na ostatních sociálních sítích, budeme pravidelně informovat o novinkách k této realizaci. Nezapomeň nás proto pečlivě sledovat. Přidej se k nám a oslav s námi lásku ve všech jejich podobách. Všichni jsou zváni!

Projekt QUEER ALL YEAR vzniká pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Kláry Šimáčkové Laurenčíkové a vedoucí Zastoupení evropské komise Mgr. Moniky Ladmanové, za finanční podpory Magistrátu hl. města Prahy, Technické správy komunikací Praha a programu Galerie hlavního města Prahy Umění pro město.