PRAHO! PROJECT MÁ NOVÉHO AMBASADORA ŠIMONA BILINU

PRAHO! project v současné chvíli operuje na nespočtu rovinách a organicky rychle roste. Za pouhý rok a půl fungování jsme nasbírali více než 70 000 výpovědí, zkrášlili zastávku metra Můstek či například vydali čtyřdílnou publikaci plnou výpovědí a interaktivních prvků. V neposlední řadě jsme také proměnili celý podchod pod tramvajovou zastávkou Vychovatelna. Ten od té doby vybízí kolemjdoucí k zastavení a vychutnání přítomného okamžiku, a to skrze výpovědi, které jsme obdrželi od obyvatel nejen tohoto města. Součástí podchodu jsou také zajímavé otázky skryté pod QR kódy, online galeri umělců či eterapeutické intervence, které se vztahují ke změnám klimatu. A vůbec poprvé jsme zde dali prostor naší první ambasadorce projektu!

Ambasadorství odstartovala Natálie Halouzková

 

Do našeho týmu jsme přivítali naši první ambasadorku, skvělou a talentovanou Natálku Halouzkovou, která od prosince loňského roku PRAHO! project oficiálně zastupuje. Natálka zaštítila naše první autorské čtení v CAMPu, moderovala celou vernisáž k otevření našeho podchodu, ale také prezentovala náš projekt na sociálních sítích a komunikovala s Tebou veškeré novinky, které jsme vymýšleli.

Stručně řečeno, PRAHO! project roste nesmírnou rychlostí. A my, jak jsme již nedávno naznačili v jedním z našich posledních příspěvků zde na webu, v této rychlosti rozhodně nehodláme zpomalit. Což ovšem znamená, že v praxi přibývá situací, ve kterých je projekt potřeba prezentovat. V minulém týdnu jsme se proto rozhodli nechat náš tým a celou PRAHO! rodinu rozrůst o dalšího ambasadora projektu – Šimona Bilinu.

Dvojici ambasadorů projektu doplňuje Šimon Bilina

 

Po boku naší současné ambasadorky Natálky Halouzkové se tedy objevuje právě Šimon, který od minulého týdne oficiálně a veřejně projekt zastupuje.

 

Šimona jsme si v projektu zamilovali na první pohled. Je energický, vždy s úsměvem na tváři a protože přemýšlí podobně jako my, skvěle se nám společně spolupracuje.

 

Kdo je Šimon Bilina?

 

Protože jádro našeho projektu tvoří především naši příznivci, rozhodli jsme se Šimona vyzpovídat a položit mu několik osobních otázek. Díky tomu se můžeš s naším novým ambasadorem blíže seznámit a zjistit, kdo vlastně bude náš projekt nově veřejně reprezentovat.

 

Když jsme se Šimona zeptali, jak často se cítí sám, bez dlouhého rozmýšlení řekl, že z určitého pohledu vůbec. “Mám tady přírodu, svoje kamarády, rodinu a blízký,” vysvětlil. “A i když se ve vztahu dějou nějaký věci, tak vždycky třeba jdu do tý přírody,” pokračoval Šimon, který se pak s jiskrou v očích rozpovídal o tom, jak k nám příroda promlouvá a jak a hlavně proč bychom měli přírodu poslouchat.

 

Z tohohle úhlu já nemůžu být nikdy sám, protože já sám jsem i tou samotou.”

 

Při další otázce, v níž jsme se ptali, jak pozná, že je zamilovaný, Šimon lehce zaváhal. Jen se usmál a zakryl si rukou tvář. „Ty jo,“ začal a bylo vidět, že o své odpovědi hodně přemýšlí, “já nevím, furt prostě. A někdy se mi z toho chce i brečet,” řekl nakonec trochu rozpačitě, a tak jsme přešli k další, více uvolněné otázce.

 

Co nejvtipnějšího se mi kdy stalo? Prdnul jsem si na józe a docela vehementně,” řekl s úsměvem na tváři. Nestyděl se zajít do detailů a také popsal, jak pak museli v místnosti plné dam otevřít okna.

Potkej se se Šimonem osobně, a to 13. srpna v 17 hodin!

 

Šimona za PRAHO! project můžeš potkat již 13. srpna v 17 hodin při příležitosti odtajnění naší nové realizace nesoucí název QUEER ALL YEAR, která promění celé Fügnerově náměstí na Praze 2. Nenechej si tuto příležitost ujít, my se Šimonem tam rozhodně budeme!