VERNISÁŽ PODCHODU JIŽ VE ČTVRTEK!

Již přes tři měsíce v tichosti pracujeme na návrhu podchodu, který budeme mít konečně příležitost představit i Vám, a to tento čtvrtek, 13. dubna v 18 hodin v podchodu u tramvajové zastávky Vychovatelna.

 

Poslední týden přímo na místě přetváříme myšlenky v realitu a nyní Vám přinášíme vůbec první pohled na rozpracovaný návrh. Právě ten spolu s námi budete moci již na vernisáži ve čtvrtek finálně dotvořit.

 

Hlavní téma podchodu budou tvořit některé z nasbíraných výpovědí, jež se nám v rámci projektu do dnešního dne podařilo nasbírat. Ty se budou točit okolo téma klimatu a pocitů, které v nás vyvolávají změny s ním spojené. 

 

Do grafického návrhu projektu budou taktéž zapracované desítky QR kódů, které budou odkazovat na menší online výstavy českých, slovenských a ukrajinských umělců tvořících na podobné téma. V návrhu neopomeneme ani odborné terapeutické povídání o klimatické úzkosti a navrhované techniky, jak takový stav dlouhodobě zvládat. 

 

Celý podchod bude navíc rozšířen o rozšířenou realitu, a návštěvník si tak bude moci přímo na místě a na vlastní kůži vyzkoušet s touto platformou v rámci daného tématu pracovat. 

 

Veškeré obsahové zpracování podchodu realizuje PRAHO! projekt, jeho vizuální návrh poté studentka AVU, Nina Sibinská. Samotný tisk zajistí firma Wall Ink, která pro tento ojedinělý návrh přišla se speciální formou UV vertikálního ekologického tisku na dlaždice. Jedná se o tak velkou plochu, že půjde vůbec o největší realizaci této technologie na dlaždice na světě. 

 

Projekt vzniká za finanční podpory TSK, GHMP a AVU. Návrh v podchodu zůstane po dobu jednoho roku.

Vernisáž se uskuteční již tento čtvrtek, 13. dubna 2023 v 18. hodin. Večerem Vás provede ambasadorka projektu, herečka Natalie Halouzková. Ta kromě samotného projektu a návrhu podchodu představí mimo jiné také veškeré umělce, kteří k realizaci návrhu přispěli. Na místě se můžete těšit na welcome drink, DJ set či možnost spolu s námi přímo během vernisáže finální návrh dotvořit. Nebude chybět ani překvapení.

Na místě bude možné rovněž zakoupit všechny čtyři díly publikace PRAHO, která – stejně jako podchod samotný – zprostředkovává stovky výpovědi, jež se nám, dost možná i díky Vám, podařilo prostřednictvím poezie v ulicích nasbírat.

My, autoři projektu, na vernisáži nebudeme chybět, poprvé se dokonce představíme. Do této chvíle zůstáváme anonymní, domníváme se ovšem, že pro osobní setkání takového rázu svůj postoj pozměníme.

Vernisáž je otevřená a všichni jsou srdečně zváni!