ČTYŘDÍLNÁ PUBLIKACE PRAHO! JE TU!

Na 21. prosince připadá zimní slunovrat. Ve stejný den pomyslně uzavřeme cyklus čtyřdílné PRAHO! publikace vydáním posledního dílu. Kvůli doručení do Vánoc je ovšem možné publikace zakoupit už nyní. Veškeré publikace budeme odesílat 15. prosince, od stejného dne budou také k dispozici na výdejních a distribučních místech po celé Praze, Brně, Jičíně a Bratislavě.

Stejně jako její tři předchůdkyně, i ta poslední přímo navazuje na projekt ve veřejném prostoru, do něhož již přes rok umisťujeme poezii s QR kódy. Právě skrze ně se nám od náhodných kolemjdoucích do dnešního dne podařilo nasbírat přes 36 tisíc výpovědí.

Hlavní snahou každé publikace je snaha o nastavení jakéhosi pomyslného zrcadla pražské – či kolikrát spíš české nebo československé – společnosti. Z toho důvodu tvoří majoritní obsah každé z nich otištěné výpovědi, které se nám za dobu působení projektu podařilo nasbírat. Celý obsah je díky tomu nesmírně lidský a ať už má každý z nás názor jakýkoliv, existuje veliká šance, že ve výpovědích nalezne porozumění a dost možná i prostor pro vlastní sebereflexi.

Další neméně důležitou složku v tomto díle představuje spolupráce s multimediální galerií CAMP – Centrem architektury a městského plánování. Společná spolupráce si klade za cíl pootevřít pomyslná vrátka k budoucí podobě Prahy a pomocí zaměření se na čtyři plánované projekty poodhalit budoucí tvář tohoto města. Tato část bude navíc obohacena o vizuální koncept, který v tomto případě kombinuje fotografii a ilustraci.

Ani v tomto díle nebude chybět slovo naší milované iniciativy Mapamátky, která pro tentokrát spojila síly s projektem The Pavement Poetry, jehož tvorbu si můžete prohlédnout zde.

V rámci snahy zkoumat hranice běžného užití papíru experimentujeme s různými materiály a stejně jako tomu bylo u minulých publikací, i zde jsme se snažili vyvinout maximální snahu v rámci poukázání na skutečnost, že stejná umělecká myšlenka může nést mnoho různých forem a kreativních pojetí. Našim cílem je propojit umění s lidským přesahem a poukázat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být  daleko blíž, než se občas zdá. I z toho důvodu na čtenáře i tentokrát čeká do publikace několik založených interaktivních překvapení.

A co bude dál? Každá publikace má na zadní straně část QR kódu. Ve chvíli, kdy se všechny čtyři složí dohromady, QR kód bude kompletní. Čtenář se tak konečně dozví, kam projekt směřuje a co jej v budoucnu čeká.

Publikace 4/4 – zima je k zakoupení na tomto odkazu, celá čtyřdílná edice potom zde