PUBLIKACE PRAHO! 4/4 V PROCESU

Sotva jsme vydali třetí publikaci, začínáme pracovat na té další, čtvrté a zároveň poslední. Ta vyjde na zimní slunovrat tohoto roku, tedy ve středu 21. prosince 2022 a soustředit se bude na období zimy. Právě čtvrtou publikací zakončíme naši snahu textově znázornit celý rok myšlenkových pochodů a pocitových map společnosti, která spolu s Tebou a námi neoddělitelně přispívá k atmosféře celé Prahy, potažmo České republiky. 

 

A na co se v poslední PRAHO! publikaci můžeš těšit? Stejně jako jeho tři předchůdkyně, i čtvrtý díl přímo navazuje na projekt ve veřejném prostoru, do něhož autoři projektu již rok umisťují poezii s QR kódy, skrze které se jim do dnešního dne podařilo nasbírat již desítky tisíc výpovědí náhodných kolemjdoucích.

 

Právě snaha o nastavení jakéhosi pomyslného zrcadla pražské – či kolikrát spíš české nebo československé – společnosti tvoří hlavní obsah této publikace. Ten je nesmírně lidský a ať už má každý z nás názor jakýkoliv, existuje veliká šance, že ve výpovědích nalezne porozumění a dost možná i prostor pro vlastní sebereflexi.

 

Další neméně důležitou složku bude v tomto díle představovat spolupráce s multimediální galerií CAMP – Centrem architektury a městského plánování. Společná spolupráce si klade za cíl pootevřít pomyslná vrátka k budoucí podobě Prahy a pomocí zaměření se na čtyři plánované projekty poodhalit budoucí tvář tohoto města.

 

Ani v tomto díle nebude chybět spolupráce s naší milovanou iniciativou Mapamátky. Několik stran tentokrát propůjčíme i nadějnému projektu The Pavement Poetry, jehož tvorbu si můžete prohlédnout zde

 

Vizuální zpracování, sazbu a ilustraci si tentokrát vezme na starost vystudovaná architektka a koncepční umělkyně, jejíž identitu brzy odtajníme.

 

Fotografický koncept zatím neodhalíme, ale vězte, že se máte na co těšit. Půjde totiž o výsledek intradisciplinární umělecké tvorby. Několik překvapení na Vás čeká také v podobě přidaných fragmentů, které do každé publikace – jež bude, stejně jako ty předchozí, podepsaná všemi autory – budeme vlastnoručně zakládat. 

 

A co bude následovat poté? I to Ti ukáží samotné publikace poté, co je složíš dohromady. Zadní strana každé publikace totiž skýtá část QR kódu, který Tě – až je složíš dohromady – zavede na další pokračování celého projektu PRAHO! A že je na co se těšit!

 

A pokud Ti stále nějaká z prvních tří publikací chybí, zakoupit ji / je můžeš zde.